Księgarnia geograficzna. Książki z zakresu: matura - geografia, podręczniki, repetytoria, roczniki statystyczne, testy geograficzne oraz oferta turystyczna - przewodniki, mapy, poradniki, atlasy.
 
Login:
Hasło:
 
  Mamy już 98122 użytkowników. [rejestracja]  
Sieć GeoZone.pl
galajurken
billige brudekjoler
avondjurken,avondjurken online

Państwa świata  |  Dane statystyczne  |  Olimpiada geograficzna  |  Słownik geograficzny  |  Testy geograficzne  |  Książki  |  Forum geograficzne

Matura: Przygotowanie do matury - książki geograficzne - księgarnia geograficzna


Przygotowanie do matury

117 Geografia społeczno-gospodarcza Polski i świata zbiór zadań
Kozioł Tomasz
wyd. Omega, liczba stron: 232

Geografia - Geografia społeczno-gospodarcza Polski i świata zbiór zadań
Opis:

Zbiór zawiera 321 zadań, ułożonych w 57 wiązek tematycznych, które dotyczą mapy politycznej świata, ludności i osadnictwa, rolnictwa Polski i świata, przemysłu, transportu i łączności oraz turystyki i handlu zagranicznego. Na końcu książki zamieszczono odpowiedzi do zadań oraz kryteria ich zaliczania. Dzięki temu każdy uczeń będzie mógł sprawdzić swoje kompetencje oraz ocenić je, gdyż przy odpowiedziach zaproponowano przeliczenie punktów na stopnie szkolne.

zadaj pytanie: snaakee


116 Środowisko i gospodarka Polski
Skrzypczak Władysław
wyd. Efekt, liczba stron: 93

Geografia - Środowisko i gospodarka Polski
Opis:

Zadania i testy dla liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i techników - zakres podstawowy i rozszerzony. Pytania mogą sprawiać trudność, jednakże stanowią bardzo dobry sprawdzian ogólnej orientacji geograficznej.

zadaj pytanie: snaakee


7 Trening. Geografia. Mapy i fotografie
Koziol Tomasz

Geografia - Trening. Geografia. Mapy i fotografie
Opis:

Potrzebujesz poćwiczyć do matury na mapkach konturowych i zdjęciach? Zbiór godny polecenia, bo uczy prawidłowego myślenia i rozwiązywania tego typu zadań na maturze.

zadaj pytanie: snaakee


142 Nowa matura Geografia poziom podstawowy i rozszerzony. Ćwiczenia i testy
Oziębły Andrzej
wyd. PLUS Wydawnictwo Akademickie, liczba stron: 100

Geografia - Nowa matura Geografia poziom podstawowy i rozszerzony. Ćwiczenia i testy
Opis:

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów ostatniej klasy szkoły średniej przygotowujących się do egzaminu maturalnego. Różnorodność zadań zebranych przez autora pozwala w sposób zwięzły i logiczny, a przede wszystkim samodzielny, sprawdzić wiedzę, a także zapoznać z zadaniami, które mogą pojawić się na maturze.

zadaj pytanie: snaakee


8 Trening. Geografia fizyczna z geologią
Koziol Tomasz

Geografia - Trening. Geografia fizyczna z geologią
Opis:

Jedna z lepszych książek, na którą natraficie w trakcie swojego przygotowania do matury, ciekawe zakresowo pytania, chociaż jest kilka niedociąagnieć. Z tyłu odpowiedzi, można się sprawdzić z sugerowanymi modelami.

zadaj pytanie: snaakee


114 Zdasz maturę z geografii Geografia ekonomiczna
Kucharska Maria Jadwiga
wyd. Piątek Trzynastego, liczba stron: 200

Geografia - Zdasz maturę z geografii Geografia ekonomiczna
Opis:

Geografia ekonomiczna obejmuje podstawowe treści z geografii ekonomicznej ogólnej - materiał faktograficzny, pojęcia, klasyfikacje, prawidłowości i tendencje rozwojowe. Zakres treści jest rozszerzony o materiał wymagany na egzaminach na wyższe uczelnie.

zadaj pytanie: snaakee


118 Kop Jadwiga, Wieczorek Teresa
Geografia część 2 Matura 2005
wyd. Omega, liczba stron: 240

Geografia - Kop Jadwiga, Wieczorek Teresa
Opis:

Aktualne materiały egzaminacyjne, zadania i ćwiczenia. Szczególnie przydatne do matury ćwiczenia dotyczące interpretacji rysunków.

zadaj pytanie: snaakee


162 Geografia. Matura 2006. Pakiet
Jadwiga Kop, Teresa Wieczorek
wyd. Omega
Geografia - Geografia. Matura 2006. Pakiet
Opis:

format: pakiet 3 książek, oprawa miękka, format 170x240

Więcej informacji o tej pozycji
Komentarz wydawcy:

Geografia Matura 2006 Część I Jadwiga Kop, Teresa Wieczorek- książka zawiera ćwiczenia zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, przeznaczona dla uczniów klas pierwszych i drugich szkół średnich, przygotowujących się do egzaminu maturalnego w 2005 roku - standardy wymagań egzaminu maturalnego z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym - struktura i forma egzaminu, opis arkuszy egzaminacyjnych - typy zadań stosowanych w arkuszach egzaminacyjnych - zadania z obszernego działu System przyrodniczy Ziemi, obejmujące m.in. następujące zagadnienia: budowa geologiczna Ziemi, atmosfera, oceany i wody na lądach, pedosfera i biosfera - zadania na podstawie mapy topograficznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego (mapa dołączona na końcu książki) - przykładowe sprawdziany na poziomie podstawowym i rozszerzonym - modele odpowiedzi i schematy oceniania do wszystkich zadań i sprawdzianów
Geografia Matura 2006 Część II Jadwiga Kop, Teresa Wieczorek- książka zawiera ćwiczenia zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonymprzeznaczona dla uczniów klas drugich i trzecich szkół średnich, przygotowujących się do egzaminu maturalnego w 2005 roku - standardy wymagań egzaminu maturalnego z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym - struktura i forma egzaminu, opis arkuszy egzaminacyjnych - typy zadań stosowanych w arkuszach egzaminacyjnych - zadania z obszernego działu Geografia społeczno-ekonomiczna i polityczna, obejmujące m.in. następujące zagadnienia: problemy demograficzne społeczeństwa, rolnictwo, przemysł, usługi, przemiany społeczno-gospodarcze - zadania na podstawie mapy topograficznej Babiej Góry i Zawoi (mapa dołączona na końcu książki) - przykładowe sprawdziany na poziomie podstawowym i rozszerzonym - modele odpowiedzi i schematy oceniania do wszystkich zadań i sprawdzianów

zadaj pytanie: snaakee


148 Geografia - zadania. Nowa matura
Hontanon Ramon J., Underdahl Brian, Gut Marcin
wyd. PARK, liczba stron: 80

Geografia - Geografia - zadania. Nowa matura
Opis:

-struktura i forma egzaminu -zasady oceniania -przykłady zadań z rozwiązaniami -zadania z mapami -zadania do samodzielnego rozwiązania -modele odpowiedzi -schemat oceniania

zadaj pytanie: snaakee
Matura: Przygotowanie do matury - książki geograficzne - księgarnia geograficzna.
GeoZone.pl © 2004-2024 Damian Nowak i Rafał Czerwonka. [polityka prywatności] [kontakt]