Portal geograficzny GeoZone - geografia fizyczna i geografia ekonomiczna, olimpiada geograficzna, matura, testy geograficzne, państwa świata, stolice, dane statystyczne, quizy - serwis geograficzny
 
Login:
Hasło:
 
  Mamy już 98116 użytkowników. [rejestracja]  
Sieć GeoZone.pl
galajurken
billige brudekjoler
avondjurken,avondjurken online

Państwa świata  |  Dane statystyczne  |  Olimpiada geograficzna  |  Słownik geograficzny  |  Testy geograficzne  |  Książki  |  Forum geograficzne

Aktualności


geo 25. września 2008 [czwartek, 23:48:03] [snaakee]
REJESTRACJA DZIAŁA

Miło nam poinformować, że rejestracja w serwisie została przywrócona. Zapraszamy do zakładania kont osoby, które nie mogły tego zrobić w ostatnich dniach.
geo 23. września 2008 [wtorek, 22:39:54] [snaakee]
GeoForum bez rejestracji

Na czas zawieszenia rejestracji umożliwiliśmy pisanie postów bez rejestracji w dziale Geografia na GeoForum. Jeżeli ktoś z gości potrzebuje pomocy w geografii, może bez rejestracji zadać pytanie. Proszę jednak o przestrzeganie regulaminu GeoForum. W przeciwnym razie będziemy musieli przywrócić obowiązkową rejestrację.


geo 23. września 2008 [wtorek, 20:34:25] [snaakee]
Rejestracja wyłączona

Rejestracja nowych użytkowników została tymczasowo wyłączona. Za utrudnienie przepraszamy. W pilnych sprawach proszę o kontakt - snaakee [at] geozone.pl. Postaramy się pomóc.


geo 18. września 2008 [czwartek, 22:38:08] [snaakee]
Nowe forum

Z nowym rokiem szkolnym nasze forum geograficzne GeoForum ma nową szatę graficzną. Poprawiliśmy też jego funkcjonalność. Zapraszamy do częstego logowania się. Hasło i login identyczne, jak na GeoZone.pl.


geo 07. czerwca 2008 [sobota, 12:10:09] [snaakee]
Ekologiczne sklepy

Zapraszamy do GeoBloga, gdzie pojawił się wpis dotyczący nowej proekologicznej kampanii podjętej przez sieć Carrefour. Akcja zaczęła się 5 czerwca.

Zobacz wpis
Idź do GeoBloga


geo 03. czerwca 2008 [wtorek, 15:19:29] [snaakee]
Konto bankowe dla studentów i uczniów

Cześć,
Dzisiaj news mało geograficzny, ale bardzo praktyczny. Zachęcamy Was do założenia konta bankowego, dzięki czemu wspieracie GeoZone.pl.
Ponieważ studiuję finanse i bankowość, mam dość dobre rozeznanie w usługach bankowych. Dlatego, jeżeli ktoś z Was nie ma jeszcze konta bankowego, polecam...
   [czytaj więcej >>]


geo 15. maja 2008 [czwartek, 01:10:24] [Nowaker]
Masz stronę? Sprzedawaj i kupuj linki!

Czy posiadasz własną stronę internetową? Możesz na niej zarobić w bardzo łatwy sposób - handlując linkami tekstowymi. Wartość linku na GeoZone.pl została wyceniona na 45 zł na miesiąc. Więcej szczegółów tutaj: LinkBazar - handel linkami.   [czytaj więcej >>]


geo 13. maja 2008 [wtorek, 15:41:06] [snaakee]
Zgadnij i zgarnij 100$ - quiz internetowy dla każdego

Masz dużą wiedzę z geografii? A może lubisz ciekawostki? Weź udział w quizie. Kto pierwszy odgadnie, zgarnia 100$.    [czytaj więcej >>]


geo 10. maja 2008 [sobota, 11:13:58] [snaakee]
I po maturze z geografii

Matura za Wami. Teraz podzielcie się wrażeniami na naszym GeoForum w temacie Matura 2008. Na forum dowiecie się, czy Wasze odpowiedzi są poprawne i jakiego wyniku możecie się spodziewać.

PS. Dzień przed maturą nasz serwis pobił kolejny rekord odwiedzalności. Serwis GeoZone.pl odwiedziło 5416 osób. A na naszym GeoForum było ponad 2 tys. osób.

Dziękujemy, że jesteście z nami!


geo 08. maja 2008 [czwartek, 19:12:07] [snaakee]
GeoMaturzyści - połamania piór :)

Wszystkim GeoMaturzystom życzymy połamania piór na jutrzejszym egzaminie. Mamy nadzieję, że wizyty na naszym portalu pomogły Wam przygotować się do egzaminu i że jutro maturę napiszecie na 100% :).

PS. Zapraszamy na nasze GeoForum - forum geograficzne. Podzielcie się wrażeniami i podyskutujcie o egzaminie.


geo 08. kwietnia 2008 [wtorek, 22:48:58] [snaakee]
Ważna informacja dla użytkowników poczty Gmail.com

Prosimy wszystkich użytkowników, którzy przy rejestracji w GeoZone.pl podali adres pocztowy obsługiwany przez Gmail.com, o uważne przeczytanie poniższej wiadomości.   [czytaj więcej >>]


geo 04. kwietnia 2008 [piątek, 20:17:08] [Nowaker]
5 kwietnia - CSS Naked Day

Co stało się z layoutem strony? Dnia 5 kwietnia obchodzimy na całym świecie CSS Goły Dzień. Tego dnia rozbieramy strony z ich graficznych ubrań.

Portal geograficzny GeoZone.pl również przyłącza się do akcji i wyłącza dołączanie arkuszy stylów.


geo 30. marca 2008 [niedziela, 15:05:42] [snaakee]
Kolejne pliki dla Maturzystów - dostępne

Cześć, zrobiliśmy kolejną aktualizację.

W dziale Prezentacje geograficzne znajdziecie opracowanie Klimat - cechy, flora, fauna, gleby. Dzięki tej prezentacji dowiecie się, jakie są cechy poszczególnych typów klimatów wg Okołowicza oraz dodatkowo poznacie formacje rośline i faunę towarzyszące danemu typowi klimatu.

Natomiast w dziale Referaty i opracowania dodaliśmy wyjaśnienie, jak rozwiązywać zadania z zależnością wysokości i temperatury. Opracowanie możecie zobaczyć tutaj.

Za nadesłane prace serdecznie dziękujemy autorom - Carenzie i Arrturro.


geo 25. marca 2008 [wtorek, 19:37:48] [snaakee]
Zestawienie zadań obliczeniowych z geografii - dostępne!!!

Problem z zadaniem obliczeniowym z geografii? Nie wiesz, dlaczego wynik jest nieprawidłowy? Gratka dla maturzystów, ale także dla każdego licealisty. Zapraszamy do pobrania opracowania, które wyjaśnia, jak rozwiązać różne typy zadań, które mogą się pojawić w szkole lub na maturze. Gorąco polecamy :).

Przejdź do strony - Zestawienie zadań obliczeniowych z geografii - matura.


geo 02. marca 2008 [niedziela, 13:57:38] [snaakee]
Można się rejestrować

Naprawiliśmy już skrypt. Można się rejestrować bez przeszkód. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.


geo 01. marca 2008 [sobota, 19:30:10] [snaakee]
Awaria skryptu

W związku z awarią skryptu aktywacja nowych kont w serwisie nie będzie możliwa do niedzieli (2 marzec). Przewidujemy, że problemy uda się rozwiązać do wczesnych godzin popołudniowych. Za utrudnienia przepraszamy.


geo 28. lutego 2008 [czwartek, 23:05:32] [snaakee]
Fascynujący świat burz

Pioruny, grzmoty, błyskawice. Jak to wygląda z punktu widzenia geografii? W dziale "Referaty i opracowania" oraz Download - Prezentacje geograficzne zamieściliśmy opracowania i prezentacje dotyczące wyładowań atmosferycznych.    [czytaj więcej >>]


geo 28. lutego 2008 [czwartek, 20:35:22] [snaakee]
Nadesłane materiały

W związku z awarią komputera utraciliśmy materiały przesłane przez Was w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Prosimy o kontakt zainteresowane osoby i ponowne przesłanie materiałów. W przeciwnym wypadku nie będziemy mieli możliwości zamieszczenia Waszych prac na stronie internetowej. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.


geo 22. lutego 2008 [piątek, 19:47:32] [Nowaker]
Problem z rejestracją rozwiązany

Przez kilka dni nie można było się zarejestrować w serwisie GeoZone.pl. Problem został rozwiązany, a osobom, które zgłosiły to bardzo dziękujemy.


geo 13. stycznia 2008 [niedziela, 10:59:15] [snaakee]
Z cyklu ciekawostek

Lamowie mongolscy to jedyni na świecie mnisi, którzy mogą mieć ... żony. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu co 3 mężczyzna w Mongolii był lamą. Władze komunistyczne wykorzystywały ten fakt i podburzały przeciwko mnichom rolników. Związki małżeńskie stały się alibi dla mnichów mongolskich. Sytuacja została również zaakceptowana przez Dalajlamę.


geo 13. listopada 2007 [wtorek, 19:25:40] [snaakee]
Ćwicz angielski i wspieraj głodujących

Od miesiąca w sieci na stronie freerice.com można ćwiczyć swoją znajomość angielskiego i jednocześnie pomagać zwalczać głód. Za każdą prawidłową odpowiedź w quzie językowym firmy fundują 10 ziarenek ryżu dla potrzebujących. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Free Rice

   [czytaj więcej >>]


geo 28. września 2007 [piątek, 14:56:19] [snaakee]
Zabecały owce

Niegdyś na beskidzkich halach pasło się 130 tys. owiec. Dzisiaj jestch ich raptem 10 tys. Śląski Urząd Marszałkowski opracował projekt "Owca plus".   [czytaj więcej >>]


geo 10. września 2007 [poniedziałek, 12:06:16] [Nowaker]
Coraz więcej użytkowników Firefoksa

Miło jest nam poinformować, że serwis GeoZone w październiku został odwiedzony przez rekordowy odsetek użytkowników przeglądarki Firefox. Korzystało z niej aż 34% odwiedzających.

 .

Używając Firefoksa macie pewność, że:
  • strona GeoZone będzie wyświetlana zawsze poprawnie - nasz serwis jest zoptymalizowany pod tę przeglądarkę
  • strony będą się szybciej ładowały
  • nie będą wyświatlane reklamy pop-up
  • nie będą Wam się pojawiały błędy krytyczne, jak to ma miejsce w przypadku Internet Explorera
  • otrzymacie w pełni kompatybilny pasek Google Toolbar, dzięki któremu nie będziecie musieli już wchodzić na stronę google.pl, żeby skorzystać z wyszukiwarki
  • otrzymacie dodatkowo pakiet zaawansowanych narzędzi wyszukujących oraz administracyjnych
 .


geo 05. września 2007 [środa, 10:06:02] [Nowaker]
Uczniowie - pora do szkół! :)

Roku szkolnego nadszedł czas, czy tego chcemy, czy nie :) Ponadto uczniowie III klasy liceum oraz IV technikum stoją przed wyborem przedmiotów, które będą zdawać na tegorocznej maturze. Przypominamy, że deklarację wstępną należy złożyć w sekretariacie szkoły do 30 września.

Zespół GeoZone.pl życzy wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym, a tegorocznym Maturzystom trafnych wyborów i dobrego ugruntowania wiedzy.

My sobie zaś jeszcze jeden dodatkowy miesiąc poodpoczywamy ;)


geo 12. czerwca 2007 [wtorek, 13:15:57] [Nowaker]
Własny kanał IRC

Dzisiaj uruchomiliśmy własny kanał IRC #geozone.pl w sieci QuakeNET.

Krótka instrukcja dla osób, które nie wiedzą co to IRC. Należy ściągnąć odpowiedni program, np. mIRC, po czym w konsoli programu wpisywać kolejno:

/nick Twoja_xywka
/server irc.quakenet.org
/join #geozone.pl

I już możesz prowadzić rozmowy na żywo z innymi odwiedzającymi GeoZone.pl!


geo 09. maja 2007 [środa, 19:50:55] [Nowaker]
Hurra, hurra, jutro matura ;)

Wszystkim jutrzejszym Maturzystom i Maturzystkom zespół GeoZone.pl życzy powodzenia, połamania piór i wyniku 100% z rozszerzenia :)


geo 03. marca 2007 [sobota, 15:37:57] [snaakee]
Rusza GeoBlog

Uruchomiliśmy dla Was GeoBlog. Teraz możecie dodawać swoje newsy w GeoZone. Coś Was zainteresowało, chcecie o tym powiedzieć innym? Skorzystajcie z GeoBlog. Więcej informacji w dziale Strona Główna -> GeoBlog. Czekamy na wszelkie uwagi.


geo 01. marca 2007 [czwartek, 15:50:14] [snaakee]
Droga śmierci

Nowa ciekawostka w GeoZone.pl: najniebezpieczniejsza droga świata. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na temat górskich dróg w Boliwii. Jeżeli ktoś z Was myślał dotąd, że polskie drogi są niebezpieczne, to na pewno nie widział Stremnaya Road. Bardzo dziękujemy Carenzie, która podzieliła się z nami tą ciekawostką. [przejdź]


geo 08. lutego 2007 [czwartek, 19:49:22] [Nowaker]
Arkusze maturalne z geografii

W dziale Download stworzyliśmy nową kategorię - Arkusze maturalne z geografii. Umieściliśmy tam listopadowe próbne matury wraz z kluczem. [przejdź: arkusze maturalne z geografii]


geo 03. lutego 2007 [sobota, 16:34:06] [snaakee]
Chiński rok świni

Rok 2007 to rok świni. Sprzyjał będzie sukcesom zawodowym i osobistym. Jest to również świetny czas na medytację. Okazuje się, że chiński kalendarz Hsia jest niezwykle precyzyjny.

To tylko jeden z wielu dowodów bogactwa kultury Państwa Środka. Druga rzecz, że obecnie Chiny są potęgą gospodarczą w skali światowej. Już wkrótce może się okazać, że wyprzedzą Stany Zjednoczone.

Być może rok 2007 będzie właśnie chińskim rokiem świni? Zapraszam do lektury niezwykle ciekawej książki - Chiny Oskara Weggela. Jeżeli zdecydujecie się do 12 lutego, otrzymacie wyjątkowy prezent - rabat 34%!   [czytaj więcej >>]


geo 27. stycznia 2007 [sobota, 15:36:34] [Nowaker]
Nowy wygląd GeoZone

Dzisiaj zmieniony został wygląd GeoZone.pl. Mamy nadzieję, że nowy layout przypadnie Wam do gustu.


geo 29. grudnia 2006 [piątek, 20:35:51] [snaakee]
Podsumowanie 2006 roku w GeoZone

Nieuchronnie dobiega końca rok 2006. Tak jak dla polskiej gospodarki, tak dla naszego serwisu był to rok dobry :). Odwiedziliście nas aż 289 tysięcy razy. Dziękujemy Wam bardzo serdecznie.

Cieszymy się z Waszej aktywności na GeoForum oraz z nadsyłania przez Was materiałów do publikacji.

Ponieważ chcemy być coraz lepszym serwisem, prosimy o wszelkie komentarze i sugestie - czy serwis Wam się spodobał?

Na koniec podajemy ranking książek, które cieszyły się największą popularnością w 2006 roku.

1) Świat w liczbach 2006/2007


2) Atlas geograficzny Polski


3) Geografia. Zadania na mapach konturowych i topograficznych


Książki te spodobały się zarówno redakcji, jak i wielu użytkownikom serwisu. Dlatego uznajemy je za najlepsze publikacje związane z geografią w 2006 roku.


geo 20. listopada 2006 [poniedziałek, 14:21:59] [Nowaker]
Arkusze maturalne - geografia

Dzisiaj Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała piątkowe arkusze maturalne. Możecie pobrać interesujące Was arkusze z geografii wraz z kluczem odpowiedzi.   [czytaj więcej >>]


geo 17. listopada 2006 [piątek, 18:09:33] [snaakee]
Aktualizacja serwisu

W GeoZone pojawiły się nowości.
W dziale download:
-- Mapa konturowa Europy
-- Mapa konturowa Azji
-- Mapa konturowa Ameryki Południowej
-- Mapa Polski - podział administracyjny Polski
Te 4 mapy pozwolą Ci przećwiczyć znajomość mapy świata. Jeżeli potrzebujesz więcej map, kliknij tutaj.

Natomiast w dziale Testy geograficzne pojawiły się następujące propozycje quizów do rozwiązania:
-- Zagadki geograficzne ze świata
-- Rekordy geograficzne: wyspy i półwyspy

Odwiedźcie koniecznie nasze forum, na którym trwają debaty na temat kwalifikacji na kolejny etap Olimpiady Geograficznej oraz wyników matury próbnej z geografii. [forum]


geo 10. listopada 2006 [piątek, 12:36:43] [snaakee]
Wyprzedaż atlasów dobiega końca - ostatni atlas za 30% ceny

Informujemy, że większość promocyjnych atlasów została wykupiona. Użytkownicy GeoZone mają ostatnią i niepowtarzalną okazję, żeby kupić Wielki Atlas Świata za jedyne 30% wartości. Tutaj kupicie Wielki Atlas Świata Afryka Tom 1 za jedyne 15 zł.

Atlasy cieszą się niezwykłą popularnością. Zostało tylko kilka sztuk. Kto pierwszy, ten lepszy.


geo 03. listopada 2006 [piątek, 11:13:48] [snaakee]
Wyprzedaż atlasów geograficznych - atlas kupisz za 20% ceny!

Zapraszamy do skorzystania z promocji, w której będziecie mogli kupić bardzo dobry przeglądowy atlas świata nawet za 20% ceny. Chcecie znać szczegóły?    [czytaj więcej >>]


geo 01. listopada 2006 [środa, 16:23:49] [snaakee]
Dwa nowe quizy w dziale Testy geograficzne -> Olimpiada/Matura

W dziale Testy geograficzne pojawiły się dwa nowe quizy. Co to za państwo? to quiz, w którym na podstawie przytoczonych informacji należy zgadnąć, o jakim państwie mowa, lub uzupełnić opis o dodatkową informację spośród podanych wariantów. Historyczne krainy geograficzne Europy - to zróżnicowane pytania dotyczące krain historycznych na terenie Europy. Zapraszamy do rozwiązywania!


geo 30. października 2006 [poniedziałek, 14:21:39] [Nowaker]
Rekordowa ilość wejść w październiku

Miło jest nam poinformować, że serwis GeoZone w październiku został odwiedzony przez rekordową liczbę 36903 osób (1190/dzień). Aż 26% odwiedzających korzystało z przeglądarki Mozilla Firefox. Używając Mozilli Firefox macie pewność, że:
  • strona GeoZone będzie wyświetlana zawsze poprawnie - nasz serwis jest zoptymalizowany pod tą przeglądarkę
  • nie będą Wam się pojawiały błędy krytyczne, jak to ma miejsce w przypadku IE
  • otrzymacie w pełni kompatybilny pasek Google Toolbar, dzięki któremu nie będziecie musieli już wchodzić na stronę google.pl, żeby skorzystać z wyszukiwarki.
  • otrzymacie dodatkowo pakiet zaawansowanych narzędzi wyszukujących oraz administracyjnych
.


geo 30. października 2006 [poniedziałek, 13:34:20] [Nowaker]
Mapy konturowe, atmosfera i klimat

Dzisiaj dodano kilka nowych map konturowych (rzeki Podkarpacia, mapa polityczna świata, Afryka) oraz opracowanie Atmosfera i klimat - notatki z lekcji. Notatki z lekcji to najważniejsze informacje z danego zagadnienia. Doskonale nadają się do powtórzenia tematu i ogólnej orientacji, co trzeba wiedzieć.


geo 30. września 2006 [sobota, 15:11:23] [snaakee]
Dwa nowe sprawdziany w dziale quizy georgaficzne

W dziale quizy geograficzne pojawiły się dwa nowe sprawdziany z dziedziny: Ukształtowanie powierzchni Ziemi. Z kolei w dziale referaty i opracowania krótkie opracowanie: Rozmieszczenie ludności na świecie, geneza, mierniki. Zapraszamy do rozwiązywania quizów oraz czytania artykułów.


geo 28. sierpnia 2006 [poniedziałek, 12:49:32] [Nowaker]
Nowe opracowania

Dzisiaj dodano nowe opracowania do działu Referaty i opracowania:
- Gleby - definicje, wybrane procesy, profil glebowy
- Główne uprawy - zboża (przegląd głównych upraw zbożowych)
- Strefy klimatyczne wg Okołowicza (podział klimatów oraz specyficzne cechy każdej strefy klimatycznej)


geo 14. sierpnia 2006 [piątek, 12:01:24] [snaakee]
Najdłuższe rzeki oraz podział administracyjny Polski

Dzisiaj kilka nowości w GeoZone. Dział Dane statystyczne -> geografia fizyczna został poszerzony o kilka tabel z geografii fizycznej - najdłuższe rzeki poszczególnych kontynentów.

Z kolei w dziale Download -> Mapy konturowe dodaliśmy nową pozycję. Mapa Polski przedstawia aktualny podział administracyjny Polski obowiązujący od 1999 - na 16 województw. Dodany został również quiz z tej dziedziny w dziale testy geograficzne.


geo 03. sierpnia 2006 [czwartek, 17:52:14] [snaakee]
URATUJMY WSPÓLNIE PUSZCZĘ BIAŁOWIESKĄ!

Puszcza Białowieska, to najcenniejszy nizinny las nie tylko w Polsce, także w Europie. Dlatego domagamy się zaprzestania wycinania drzewostanów naturalnych w Puszczy Białowieskiej oraz jak najszybszego objęcia ochroną całego kompleksu leśnego w formie parku narodowego.

Pod naszą petycją zamierzamy zebrać min. 100.000 podpisów. To duże wyzwanie, dlatego potrzebujemy Waszej pomocy. Nie zwlekajcie! Odpowiedzcie na apel na adres puszcza.sos@wwf.pl, zostańcie wolontariuszami WWF Polska i włączcie się do akcji zbierania podpisów.   [czytaj więcej >>]


geo 15. lipca 2006 [sobota, 23:42:16] [snaakee]
Nowy adres, nowy interfejs

W czasie przerwy wakacyjnej intensywnie pracujemy nad udoskonaleniem serwisu GeoZone. Efektem zmian jest nowy adres www.geozone.pl oraz nowy interfejs. Oprócz zmian w wyglądzie zmieniła się też struktura GeoZone oraz zostały wprowadzone nowe skrypty obsługujące serwis. Ponieważ nowy interfejs jest w trakcie testów, możliwe są błędy w działaniu GeoZone.pl. Prosimy o niezwłoczne zgłaszanie wszelkich problemów drogą e-mailową, bądź też na naszym GeoForum. Będziemy wdzięczni również za wszelkie uwagi dotyczące nowego wyglądu w wyznaczonym miejscu na GeoForum. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.


geo 29. czerwca 2006 [czwartek, 13:29:46] [Nowaker]
Zmiana serwera

Z powodu zmiany serwera część GeoZone może być przez jakiś czas niedostępna, bądź może działać niepoprawnie. Prosimy o cierpliwość - usterki naprawimy w możliwie najkrótszym czasie.


geo 08. czerwca 2006 [czwartek, 19:18:56] [Nowaker]
Wyspy Kanaryjskie

Po dosyć długim zastoju spowodowanym zaliczeniami w szkołach i na studiach aktualizacja serwisu. Dzisiaj dodano galerię zdjęć z wyspy Fuertaventura z archipelagu Wysp Kanaryjskich.


geo 08. maja 2006 [poniedziałek, 20:37:23] [snaakee]
Matura z geografii 2006

Wszystkim tegorocznym Maturzystom z geografii redakcja serwisu GeoZone życzy pomyślnego zdania egzaminów. Połamania piór!!!


geo 29. kwietnia 2006 [sobota, 10:34:54] [Nowaker]
Krótka charakterystyka infrastruktury

Do działu wykłady i referaty dodano krótką charakterystykę infrastruktury, opracowaną na podstawie podręcznika akademickiego dla studiów ekonomicznych.


geo 16. kwietnia 2006 [niedziela, 13:16:04] [Nowaker]
Święta Wielkanocy

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim odwiedzającym pomyślności i wielu łask Bożych. Jutro Śmigus Dyngus, więc miejcie się na baczności. :-)


geo 05. kwietnia 2006 [środa, 18:23:40] [snaakee]
Sławni Polacy

W dziale sławni Polacy dwie nowe sylwetki - Leon Barszczewski, Tomasz Bartmański. Jest to zapowiedź dużej aktualizacji. Już w przerwie świątecznej będziecie mogli na stronach portalu geograficznego GeoZone przeczytać o wybitnych polskich podróżnikach i odkrywcach. Kilkanaście nowych biografii i mnóstwo ciekawych faktów z ich życia już wkrótce!


geo 02. kwietnia 2006 [niedziela, 14:33:28] [snaakee]
Oferta specjalna

Razem z firmą Abajt przygotowaliśmy ofertę specjalną. Tylko teraz, zamawiając dowolny serwer Abajt możecie dostać 1 miesiąc użytkowania gratis. Wystarczy podać w formularzu, że zostaliście poleceni przez serwis GeoZone (w polu polecającego wpisujemy: GeoZone) Więcej szczegółów na stronie www.abajt.pl.


geo 26. marca 2006 [niedziela, 15:55:35] [snaakee]
Quiz geograficzny - Miasta polskie

W dziale quizy geograficzne nowy test. Tym razem trzeba odgadnąć nazwy miejscowości na podstawie krótkich opisów walorów turystycznych lub cech gospodarki. Powodzenia!


geo 10. marca 2006 [piątek, 08:28:56] [Nowaker]
Polskie znaki - problem

Problem związany z niewyświetlaniem się polskich znaków na stronie został naprawiony. Mogą jednak wystąpić problemy z logowaniem w przypadku, gdy nazwa użytkownika bądź hasło zawierały polskie znaki. Takie osoby uprzejmie prosimy o kontakt.


geo 11. lutego 2006 [sobota, 23:05:13] [snaakee]
Quiz niespodzianka!

W dziale quizy czeka na Was niespodzianka. Przygotowałem 9 pytań zagadek dotyczących wybranych państw świata. Waszym zadaniem jest odgadnięcie, o jakim państwie jest mowa. Dla ułatwienia do wyboru macie 4 odpowiedzi.


geo 11. lutego 2006 [sobota, 14:58:11] [snaakee]
Nowe sprawdziany dotyczące geografii Polski

Dzisiaj dodałem 2 nowe testy sprawdzające wiedzę z geografii Polski. Zatytułowane są Rolnictwo, leśnictwo, rybołóstwo - Polska oraz Położenie, powierzchnia, ukształtowanie, wody - Polska. Szczegóły w dziale Testy geograficzne.


geo 08. lutego 2006 [środa, 20:53:26] [snaakee]
Nowe sprawdziany z działów

W dziale Testy Geograficzne pojawiły się nowe testy do rozwiązania. Poruszają zagadnienia: przemysł i ludność Polski. Aby je rozwiązać, należy przejść do działu Sprawdziany z działów. Życzę wysokich wyników!


geo 04. lutego 2006 [sobota, 14:26:43] [Nowaker]
Dział Download otwarty, zmiany w Galeriach

Dzisiaj udało nam się ostatecznie otworzyć dział Download. Jak na razie, plików do ściągnięcia jest stosunkowo mało, ale z biegiem czasu będzie ich przybywać. Aktualnie, dział Download oferuje: Arkusze Excel, Mapy historyczne, Mapy konturowe, Programy. Usprawniono również dział Galerie. Dodatkowo, galerię San Marino oraz Baranów Sandomierski uzupełniliśmy krótkim opisem.


geo 03. lutego 2006 [piątek, 14:32:20] [Nowaker]
Dane statystyczne, dział Download

Kolejna porcja danych statystycznych z geografii społeczno-ekonomicznej wylądowała w GeoZone: Wydobycie wybranych rud, Wydobycie złota i srebra, Zatrudnienie wg sektorów w % ogółu zatrudnionych oraz Zbiory zbóż na 1 mieszkańca - 2002. Wkrótce rusza dział Download. Jeśli masz jakieś sugestie, co byś chciał znaleźć w tym dziale - wypowiedz się na GeoForum.


geo 02. lutego 2006 [czwartek, 16:22:16] [Nowaker]
Nowy wygląd GeoZone

Od dzisiaj GeoZone ma nową, jaśniejszą kolorystykę. Prosimy o opinie, czy nowe kolory Wam się podobają - wypowiedzcie się na GeoForum w dziale Sugestie [przejdź]. Stara kolorystyka strony jest nadal dostępna. Wystarczy wybrać "stary wygląd Geo" z menu po prawej stronie.


geo 30. stycznia 2006 [poniedziałek, 13:50:10] [Nowaker]
GeoForum - geograficzne forum internetowe

Naprzeciw sugestiom wielu naszych Czytelników mamy zaszczyt ogłosić, iż od dzisiaj działa GeoForum - geograficzne forum internetowe użytkowników GeoZone. Zachęcamy wszystkich do akywnego korzystania z naszego forum. Tylko zarejestrowani użytkownicy GeoZone mogą brać udział w dyskusjach. Login oraz hasło do GeoForum są takie same, jak do GeoZone. [przejdź do GeoForum]


geo 28. stycznia 2006 [sobota, 12:25:12] [Nowaker]
Zmiana serwera

Strona GeoZone została przeniesiona na inny serwer. Zmieniło się dużo parametrów konta i dlatego część kompenentów GeoZone może nie działać. Uprzejmie prosimy, by informować nas o każdym zauważonym przypadku niedziałania którejś części Geo.


geo 20. stycznia 2006 [piątek, 11:42:49] [snaakee]
Powodzenia!

Na dniach odbędzie się kolejna Olimpiada Geograficzna. Wszystkim Uczestnikom życzymy powodzenia. Po powrocie zachęcam do podzielenia się wrażeniami z Olimpiady w Księdze Gości. Jeżeli ktoś będzie miał taką możliwość, to prosiłbym też o przesłanie bieżącej Olimpiady na adres snaakee@geozone.kero.pl. Przyda się dla przyszłych pokoleń Olimpijczyków.


geo 06. stycznia 2006 [piątek, 08:38:10] [Nowaker]
Trzy miesiące nowego GeoZone - podsumowanie

Przez ostatnie trzy miesiące, czyli przez październik, listopad i grudzień odwiedziło nas w sumie 45542 osób. Oznacza to, że dziennie odwiedzało nas średnio 506 internautów. Miesiąc grudzień przyczynił się trochę do zaniżenia tej średniej - odwiedzalność strony pod koniec grudnia zmalała prawie czterokrotnie. Nie ma się co dziwić, choinkę trzeba było przecież ubrać oraz poczynić pewne przygotowania do imprezy sylwestrowej ;).


geo 29. grudnia 2005 [czwartek, 11:10:18] [snaakee]
Nowe możliwości

Dzięki staraniom naszego webmastera można już dodawać swoje kometarze do artykułów i galerii. Można też wystawiać swoją ocenę poszczególnym galeriom. Jeżeli jednak uważacie, że jakiejś opcji/funkcji nadal brakuje w naszym serwisie, to prosimy o kontakt drogą e-mailową i powiadomienie o swoich sugestiach.


geo 24. grudnia 2005 [sobota, 14:20:54] [snaakee]
Najserdeczniejsze życzenia!

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, redakcja GeoZone życzy cudownych, spokojnych, upływających w rodzinnej atmosferze świąt oraz hucznego Sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku - do zobaczenia w 2006!


geo 24. grudnia 2005 [sobota, 13:28:55] [snaakee]
Testy z Olimpiady Geograficznej

Dzięki pomocy kilku użytkowników naszego wortalu, zebraliśmy testy Olimpiad z ubiegłych lat. Mamy Olimpiady 21, 25, 27, 29, 30. Zainteresowanych proszę o wysłanie e-maila na snaakee@geozone.kero.pl.


geo 23. grudnia 2005 [piątek, 17:05:32] [Nowaker]
Grecji ciąg dalszy

Dzisiaj dodałem trzy kolejne galerie o greckiej tematyce. Szczególnie zapraszam do galerii o Atenach, gdzie znajdziecie m.in. zdjęcia słynnego Akropolu ateńskiego, w skład którego wchodzą: Partenon, Erechtejon, Apteros, Propyleje oraz Pinakoteka.


geo 16. grudnia 2005 [piątek, 13:08:28] [Nowaker]
Starożytna Grecja

Dzięki naszym galeriom możesz odbyć podróż w czasie i trafić do starożytnych Myken oraz Koryntu. Kultura mykeńska jest najstarszą kulturą Grecji kontynentalnej (1600-1100 p.n.e.) i jest to ostatnia faza rozwoju kultury helladzkiej. Mykeny przez wiele wieków były najważniejszym ośrodkiem władzy. Korynt zaś był ważnym greckim miastem-państwem (tzw. polis). Najstarsze ślady osadnictwa pochodzą z V tysiąclecia p.n.e.


geo 16. grudnia 2005 [piątek, 12:06:36] [snaakee]
Promocje w Ksiegarni

Skorzystaj z ofery Księgarni GeoZone i zrób na Gwiazdkę wspaniały prezent. Atlas geograficzny, przewodnik turystyczny, pamiętniki z podróży, beletrystyka przygodowa - to nasze propozycje choinkowych prezentów dla najbliższych.


geo 16. grudnia 2005 [piątek, 01:39:41] [snaakee]
Przygotowanie do II etapu Olimpiady

W dziale Olimpiada pojawiły się moje przemyślenia na temat przygotowań do II etapu - kilka wskazówek i luźnych porad, być może ktoś z Was na tym skorzysta. Spieszcie się, bo drugi etap już wkrótce!


geo 11. grudnia 2005 [niedziela, 22:19:01] [snaakee]
Do Uczestników Olimpiady Geograficznej

Wielu Uczestników Olimpiady pisze do mnie e-maile z prośbą o przesłanie testów z ubiegłych lat. Niestety ich nie posiadam. W związku z tym moja ogromna prośba do wszystkich Uczestników, którzy testy posiadają. Proszę o ich zgłoszenie się na mój e-mail - snaakee@o2.pl - z informacją, jakie testy posiadają. W ten sposób stworzymy bazę dostępnych testów i będziemy w stanie skompletować więcej Olimpiad, które następnie prześlemy do zainteresowanych.


geo 09. grudnia 2005 [piątek, 21:55:54] [Nowaker]
Nowy referat - Handel zagraniczny Japonii

W dziale wykłady i referaty znalazł się nowy referat - Handel zagraniczny Japonii. Opracowanie to przedstawia przyczyny obecnej pozycji gospodarki japońskiej na świecie, strukturę handlu zagranicznego Japonii oraz jej głównych partnerów handlowych. Zachęcamy do lektury.


geo 07. grudnia 2005 [środa, 10:10:47] [snaakee]
Narty i snowboard

To nowy dział w naszej Księgarni, w którym znajdziecie ciekawe przewodniki i mapy po kurortach zimowych w Polsce i za granicą. Polecamy również poradniki dla początkujących snowboardzistów. W związku ze zbliżającym się sezonem narciarskim, wszystkie książki sprzedajemy po atrakcyjnych cenach.


geo 21. listopada 2005 [poniedziałek, 16:13:52] [Nowaker]
Promocja w Księgarni GeoZone

Dzisiaj liczba zarejestrowanych użytkowników serwisu GeoZone przekroczyła 1000. W związku z tym ogłaszamy 15-dniową promocję dla wszystkich naszych użytkowników. Każdy kto dokona zakupów w naszej księgarni na dowolną kwotę otrzyma pierwszą część e-booka pt. "Testy geograficzne - 1000 pytań - Nowa Matura, Olimpiada Geograficzna i Nautologiczna - Sprawdzenie znajomości mapy". Wartość tej pozycji to 10 zł. Znajdziecie w niej testy z działów: oceany i morza, stolice państw świata.


geo 18. listopada 2005 [piątek, 13:48:08] [Nowaker]
Wenecja

Dzisiaj dodano nową galerię grafiki - Wenecja. Wkrótce spodziewajcie się kolejnych, m.in. kolejnych kwiatów.


geo 13. listopada 2005 [niedziela, 14:37:16] [snaakee]
Nowy quiz

Dodałem nowy quiz. Czy wiecie, jaka góra jest najwyższa, która rzeka jest najdłuższa, jakie jezioro jest największe? W quizie 20 naj**** będziecie musieli się zmierzyć właśnie z takimi pytaniami. Niektóre z odpowiedzi są oczywiste, nad innymi trzeba trochę się pogłowić. Życzę powodzenia!


geo 06. listopada 2005 [niedziela, 12:09:47] [Nowaker]
Nowe galerie

Dzisiaj dodano nowe galerie grafiki - Watykan oraz San Marino. Wkrótce dodamy kilka nowych tabel statystycznych.


geo 01. listopada 2005 [wtorek, 12:48:40] [Nowaker]
Październik - podsumowanie

Miesiąc październik możemy uznać za miesiąc całkowicie udany. W przeciągu całego miesiąca zanotowaliśmy 12304 unikalnych wejść, co oznacza średnio 397 wejść na dzień. Jest to wynik 2 razy lepszy niż wrzesień, w którym mieliśmy 6000 odwiedzin. Zarejestrowanych użytkowników stale nam przybywa - średnio 12 osób na dzień.


geo 29. października 2005 [sobota, 13:44:40] [Nowaker]
Wysyłanie grafiki na telefon

Dzisiaj wprowadzono możliwość wysyłania zdjęć z galerii grafiki na telefon komórkowy. Jeśli spodobało Ci się jakieś zdjęcie z galerii grafiki na naszej stronie, masz możliwość wysłania jej MMS-em na Twój telefon komórkowy za całkiem małe pieniądze. Koszt pobrania grafiki na telefon wynosi 1,22 zł z VAT.


geo 22. października 2005 [sobota, 22:21:40] [snaakee]
Nowy sprawdzian w dziale Testy geograficzne

W dziale Testy geograficzne - sprawdziany z działów zamieściłem nowy test dotyczący tematu "Rolnictwo, leśnictwo, rybołóstwo". Zachęcam do spróbowania swoich sił w teście!


geo 19. października 2005 [środa, 15:07:32] [snaakee]
Do Uczestników Olimpiady Geograficznej

Prace na tegoroczny I etap Olimpiady Geograficznej z pewnością zostały już wysłane. Teraz wszystkich Uczestników czeka nerwowe oczekiwanie na nadejście wyników. Wszystkich, którzy w tym roku pisali pracę, serdecznie zapraszamy do wysyłania komentarzy dotyczących Olimpiady Geograficznej do nas. W ten sposób zamierzamy stworzyć listę opinii dotyczących Olimpiady Geograficznej, będą one służyły popularyzacji tego bardzo ciekawego konkursu przedmiotowego. Mile widzane będą również prace z OG. Najlepsze opublikujemy w dziale Olimpiada i będziemy stawiali za wzór dla kolejnych Uczestników Olimpiady.


geo 16. października 2005 [niedziela, 12:17:26] [Nowaker]
Zakończenie promocji w Księgarni GeoZone

Promocja, w której można było otrzymać za darmo publikację "Testy geograficzne - 1000 pytań - sprawdzenie znajomości mapy" została zakończona. Wkrótce e-book zostanie wysłany do wszystkich osób, które wzięły udział w promocji. Dziękujemy!


geo 14. października 2005 [piątek, 12:49:00] [Nowaker]
Kolejne dane statystyczne

Dzisiaj dodano dane statystyczne z następujących dziedzin: Produkcja cynku i ołowiu, Produkcja stali surowej, Wydobycie rud rtęci - 2002, Wydobycie rud żelaza - 2001, Wydobycie soli kamiennej, potasowej i fosforytów - czysty składnik - 1999, Urbanizacja w wybranych krajach - 2000. Wkrótce nowe aktualizacje - m.in. nowe wykłady i testy geograficzne.


geo 07. października 2005 [piątek, 13:12:51] [Nowaker]
Nowe dane statystyczne

Po tygodniowej przerwie w aktualizowaniu serwisu, znowu trochę nowości. Dodano nowe dane statystyczne, wszystkie z geografii społeczno-ekonomicznej: Obszary sztucznie nawadniane, Produkcja aluminium, Produkcja energii elektrycznej wg rodzajów elektrownii, Produkcja miedzi rafinowanej, Produkcja nawozów mineralnych, Wydobycie diamentów.


geo 01. października 2005 [sobota, 11:41:15] [Nowaker]
Słowniczek geograficzny - poprawka

Dzisiaj wprowadziliśmy ulepszony system wyszukiwania pojęć w słowniczku geograficznym. Jeśli nie udało Ci się kiedyś znaleźć jakiegoś pojęcia, spróbuj teraz.


geo 30. września 2005 [piątek, 13:43:11] [Nowaker]
1000 testów geograficznych za darmo - przedłużenie promocji

Z powodu dużego zainteresowania, promocja w Księgarni GeoZone zostaje przedłużona do 15 października. Kliknij, aby uzyskać szczegóły:   [czytaj więcej >>]


geo 30. września 2005 [piątek, 08:42:37] [Nowaker]
Nowe dane statystyczne

Dzisiaj dodano nowe tabele statystyczne: Największe miasta świata, PKB na 1 mieszkańca (2000) - ceny bieżące - wybrane kraje, Przeciętna długość życia - wybrane kraje, Stan lasów - wybrane kraje, Temperatura powietrza na wybranych równoleżnikach.


geo 28. września 2005 [środa, 19:33:27] [Nowaker]
Trzy testy demograficzne

Zgodnie z obietnicą daną dwa dni temu - dodajemy kolejne testy geograficzne z kategorii Sprawdziany z działów (demografia). Za kilka dni spodziewajcie się kolejnych aktualizacji - jeszcze jednego testu geograficznego oraz nowych danych statystycznych.


geo 26. września 2005 [poniedziałek, 16:05:39] [Nowaker]
Nowy test - demografia

Stworzyliśmy nową kategorię w dziale Testy geograficzne - sprawdziany z działów. Będą się tam znajdować testy sprawdzające z konkretnych dziedzin geografii. Dzisiaj umieszczamy pierwszy test - z demografii. Wkrótce dojdą kolejne.


geo 24. września 2005 [sobota, 13:49:10] [Nowaker]
Nowy artykuł

Do działu artykuły zawitał dzisiaj krótki rys historyczny pomorskiego miasta Gniew. Miasto słynie z drugiego co do wielkości zamku krzyżackiego i organizanych turniejów rycerskich. Jest jednym z najstarszych miast Pomorza.


geo 23. września 2005 [piątek, 17:15:28] [Nowaker]
Nowe dane statystyczne

Do działu Dane statystyczne dodano następujące tabele: Analfabetyzm - wybrane kraje, Bezrobocie - wybrane kraje, Wydobycie boksytów, Czas trwania dnia w różnych szerokościach geograficznych, Największe jeziora wg kontynentów, Rzeki wg kontynentów. Zachęcamy do obejrzenia.


geo 23. września 2005 [piątek, 08:32:12] [Nowaker]
Małe, estetyczne zmiany

W Księgarni GeoZone poprawiono błąd niewyświetlania się okładek kilku książek. Mała zmiana w galeriach grafiki - dzisiaj prezentują się znacznie lepiej, bo grafika wyświetlana jest w trzech kolumnach.


geo 21. września 2005 [środa, 19:46:42] [Nowaker]
Rozbudowa Księgarni GeoZone

Dzisiaj Księgarnia GeoZone została rozbudowana o nowe działy: podręczniki, atlasy, podróże, naukowe, warto mieć. Serdecznie zapraszamy do przeglądnięcia nowych pozycji i kupna książek z naszej Księgarni.


geo 21. września 2005 [środa, 14:41:11] [snaakee]
Promocja w Księgarni

Informujemy wszystkich gości GeoZone o specjalnej promocji. Każdy, kto do 30 września zarejestruje się w serwisie i zamówi dowolną książkę z naszej księgarni, a następnie prześle do nas kopię zamówienia wraz ze swoim loginem z GeoZone, otrzyma od nas specjalny upominek - e-book: "Testy geograficzne" - 1000 pytań - sprawdzenie znajomości mapy. Wartość tej pozycji to 10 zł, a Wy możecie mieć ją zupełnie za darmo. Pamiętajcie jednak, że promocja upływa 30 września.


geo 20. września 2005 [wtorek, 21:57:09] [Nowaker]
Księgarnia internetowa na GeoZone

Od długiego czasu pracujemy nad integracją GeoZone z księgarnią internetową. Od dzisiaj możecie podziwiać pierwsze efekty - patrz: menu boczne, prawa strona. Te najlepsze, warte polecenia książki są opisane przez Rafała Czerwonkę. Wkrótce kolejne działy i więcej książek. Zapraszamy!


geo 18. września 2005 [niedziela, 00:21:35] [Nowaker]
Nowe dane statystyczne

W dziale dane statystyczne nowe tabele: największe zapory wodne, wydobycie wybranych surowców energetycznych, zbiory i plony zbóż, największe depresje, największe głębie morskie, największe pływy, najwyższe szczyty świata, wulkany świata. Nowe tabele wyświetlane są na samej górze działu.


geo 17. września 2005 [sobota, 12:59:57] [Nowaker]
Kłopoty z serwerem

Już od kilku dni ciągle dzieje się coś z naszym serwerem. GeoZone raz działa, raz nie działa - za co najmocniej przepraszamy. Nasz provider obiecał, że wszystkie problemy będą rozwiązane do środy. Tymczasem w GeoZone mała zmiana w galeriach - wprowadziliśmy lepsze miniatury.


geo 16. września 2005 [piątek, 20:01:39] [Nowaker]
Strona zablokowana? Nowi podróżnicy

Po dwóch dniach nieobecności w sieci, jesteśmy z powrotem. Nasze konto zostało przypadkowo zablokowane przez administratora naszego providera. Sprawa została wyjaśniona, GeoZone odblokowany. W dziale podróżnicy i odkrywcy 60 nowych postaci.


geo 14. września 2005 [środa, 19:46:47] [Nowaker]
Państwa świata i ciekawostki

Do działu Państwa świata zagościły charakterystyki następujących państw: Wenezuela, Gujana, Kolumbia, Surinam, Tajlandia, Ekwador, Peru. Dodaliśmy również ciekawostki na temat wszystkich kontynentów. Wkrótce nowi podróżnicy.


geo 09. września 2005 [piątek, 21:21:01] [Nowaker]
Jeszcze jeden artykuł

Osoby zainteresowane pięknymi, renesansowymi zamkami zapraszamy do działu artykuły, gdzie można przeczytać "co nieco" na temat zamku w miejscowości Baranów Sandomierski. A dodatkowo - krótka historia miasta oraz galeria grafiki.

Portal geograficzny GeoZone - geografia, olimpiada geograficzna, słownik geograficzny.
GeoZone.pl © 2004-2023 Damian Nowak i Rafał Czerwonka. [polityka prywatności] [kontakt]