Dział dane statystyczne to zebrane w tabele statystyczne opracowania z zakresu: geografia fizyczna, geografia społeczna i geografia ekonomiczna.
 
Login:
Hasło:
 
  Mamy już 93433 użytkowników. [rejestracja]  
Sieć GeoZone.pl
galajurken
billige brudekjoler
avondjurken,avondjurken online

Państwa świata  |  Dane statystyczne  |  Olimpiada geograficzna  |  Słownik geograficzny  |  Testy geograficzne  |  Książki  |  Forum geograficzne

Najdłuższe rzeki Europy


RzekaUjście rzekiDługość [km]Powierzchnia dorzecza [tys. km²]
WołgaM. Kaspijskie35311360
KamaWołga2032522
BiełajaKama1420142
WiatkaKama1368129
OkaWołga1480245
DunajM. Czarne2860817
CisaDunaj1358153
UralM. Kaspijskie2530220
DnieprM. Czarne2200504
DesnaDniepr119089
DonM. Azowskie1870422
DoniecDon1016153
PeczoraM. Barentsa1809322
DniestrM. Czarne135072
RenM. Północne1320224
Dwina z SuchonąM. Białe1302357
ŁabaM. Północne1165144
WisłaM. Bałtyckie1047194
DźwinaM. Bałtyckie102088
LoaraO. Atlantycki1020120
TagO. Atlantycki100781


Dane statystyczne: Najdłuższe rzeki Europy.
GeoZone.pl © 2004-2014 Damian Nowak i Rafał Czerwonka. [polityka prywatności] [kontakt]